puduhepa havlu

Puduhepa Ailesi’nin üreten kadınları tamamen kendi el emekleri ile hazırladıkları ürünler sayesinde satış yapmaktadır. Bu ürünler içinde sevdiklerinize alabileceğiniz el emeği hediyeler de yer almaktadır. Çok geniş bir ürün skalası bulunan Puduhepa Ailesi’nde tüm ürünleri buradan inceleyebilirsiniz. Genel anlamda bahsedecek olursak ise keçe çantalar, eşarplar, bez bebekler, broşlar ve küpe, kolye gibi takılar yer almaktadır.

Puduhepa, yönetimde söz sahibi olması ve güçlü bir kadın imajı ile günümüzde kadınlara cesaret ve ilham veren bir sembol haline gelmiştir. Üretim konusunda birçok eğitim alan ve ilçelerini ileriye taşıyabileceklerine inanan girişimci kadınlar, Puduhepa Girişimci Kadınlar Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak tarihi Dulkadiroğulları Konağı’nın haremlik bölümünde  faaliyet göstermektedir. Kooperatif olarak turizm açısından büyük bir potansiyele sahip olan ilçede, kadınlar hediyelik eşyalardan yöresel kahvaltılık ürünlere kadar birçok alanda sosyal ve ekonomik alanda ön plana çıkmaktadır.

El emeği ürünlerde yörenin geleneksel işlemelerini, sembollerini ve çeyiz olarak da kullanabileceğiniz her biri Puduhepa Ailesi’nin el emekleri ile hazırlanmış olan çeyiz ürünleri görebilirsiniz. Bunun yanında Hattuşa’ya özgü havlular, çantalar gibi birçok ürün bulabilirsiniz.

Puduhepa’da Yok Yok!

Hediyelik eşya arıyorsanız Puduhepa’dan eliniz boş çıkma ihtimaliniz de yok. Her kesime hitap eden çeşit çeşit ve her biri özgün yüzlerce ürün satışa sunulmaktadır. El emeği işler sayesinde hem hediyeleriniz daha kıymetli olur hem de özgün üretim yapan kadınlarımıza destek olmuş olursunuz.

El Emeğİ Olan Sadece Hedİyelİk Eşya Değİl!

Üstelik Puduhepa Ailesi’nde el emeği olan yalnızca hediyelik eşyalar değildir. Puduhepa Ailesi’nin faaliyet gösterdiği, 350 yıllık geçmişe sahip tarihi bir yapı olan Dulkadiroğulları Konağı’nda sizleri yalnızca ürünler değil yemekler ve kahvaltılıklar da karşılamaktadır.

Özenle hazırlanmış kahvaltılar ve yöresel yemekler yemek için Puduhepa’yı tercih ettiğiniz takdirde sizi kahvatıda fasulye kavurması ve sebze kızartmalardan gözlemeler ve patates piyese kadar bir sürü lezzet beklemektedir.

Yine her biri titizlikle hazırlanmış oğmaç, kuşburnu mermelatı ve sade veya sebzeli erişte gibi yiyecekler sizi karşılayacaktır. Bu yemeklerin her biri Çorum yöresinde meşhur lezzetlerdir.

Bir Cevap Yazın

Gizlilik Seçenekleri
Bu web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internette çalışmak çezelerler kullanılabilir. Bu çerezlerin bu web sitesinde kullanılmasını kabul edersiniz.