tarhana

Puduhepa Ailesi’nden üreten kadınlarımız sizler için çeşit çeşit ürünler üretmekte ve bunların satışını yapmaktadır. Puduhepa Ailesi olarak el emeği çantalarımızın veya takılarımızın dışında tarhana gibi yemeklikler de hazırlamaktayız. Ev yapımı tarhanalar ile hem doğal hem de hijyenik paketlerde saklanması nedeni ile hijyenik olan tarhanayı siz değerli müşterilerimize ulaştırmaya çalışmaktayız.

Geleneksel gıdalar her kültürde olduğu gibi Türkiye’de de coğrafya, iklim, tarımsal üretim imkanları ve hepsinin üzerinde geleneksel yaşam tarzının etkisi ile şekillenmiş, yüzlerce yıldır üretimleri devam eden gıda ürünleridir. Bu gıda ürünlerinin her biri yüzlerce yıllık deneyimle biçimlenmiştir. Bazen aynı ürünün farklı yörelerde farklı biçimlerde hazırlandığını da görmüşüzdür. Bu farklılıklar farklı kültürlere sahip olan yörelerin yeme alışkanlıklarından kaynaklanmaktadır.

Tarhana da bu geleneksel gıdaların en önemlilerinden bir tanesidir. Yöremizde yapılan tarhana, içinde bulunan malzemelerden dolayı oldukça sağlıklı ve besleyicidir.

Mis gibi kokusuyla tarhana çorbası kış aylarında içinizi ısıtacaktır. Aynı zamanda doyurucu olan bu lezzet sizin için hazırladığımız paketler ile uzun süre saklanabilmektedir. Peki biz tarhanamızı nasıl hazırlıyoruz?

Ev Yapımı Tarhana Nasıl Yapılır?

Yapımını anlatmaya başlamadan önce belirtmek isteriz ki  tarhanamızda bulunan bütün malzemeler kendi bahçelerimizden temin edilmektedir. İçerisinde yoğurt, domates, kırmızı biber, yeşil biber, soğan, nane ve buğday unu bulunmaktadır.

Tarhana yapmak için ilk olarak sebzeler doğranır, biraz haşlanır ve yoğurt ile karıştırılıp bir müddet fermente olması beklenir. Daha sonra bu karışıma buğday unu eklenir. Eklenen buğday unundan sonra güzelce yoğurulduktan sonra 21 gün mayalanması için beklenir.

Kıvama gelen tarhanamızın karışımı temiz örtüler üzerine ince tabaka halinde yayılıp kuruması için bekletilir.

Kuruyan tarhanamız el yardımı ile ufalanıp eleklerden geçirilerek toz halini alır. Toz haline getirilen tarhana serilip güzelce kurutulmaya bırakılır. Daha sonra şeffaf poşetlere koyulup paketlenen ev yapımı tarhanamız, Dulkadiroğulları Konağındaki yerimizde satış standında yerini alır ve satışa sunulur.

Nereden Alabilirim?

Puduhepa Ailesi tarafından özenle hazırlanan tarhanamıza ister internet sitemizden sipariş vererek ister bizleri konağımızda ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Sipariş vermek için buraya tıklayabilirsiniz. Şimdiden hepinize afiyet olsun!

Bir Cevap Yazın

Gizlilik Seçenekleri
Bu web sitesi kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internette çalışmak çezelerler kullanılabilir. Bu çerezlerin bu web sitesinde kullanılmasını kabul edersiniz.